Dunajská ul. č4 Bratislava
Vodičské preukazy skupín A B
Najbližší kurz:
30.07.2018, na Dunajskej ul. č. 4, začiatok o 17:00
Najbližšie kurzy:
30.07.2018, na Dunajskej ul. č. 4, začiatok o 17:00
16.08.2018, na Dunajskej ul. č. 4, začiatok o 17:00
Pozri dalšie termíny

Zavolajte nám

tel.: 02 444 55 122
mobil: 0905 613 776
e-mail: as@autoskola-ficker.sk

Prihláška na stiahnutie
Návod: Prihlášku si vytlačte obojstranne na jeden list papiera. Prihlášku je potrebné dať potvrdiť k praktickému lekárovi ešte pred začatím kurzu. 

 

 

Vodičák na auto

V prípade záujmu o výcvik na osobný automobil v našej autoškole, je potrebné aby ste sa prihlásili, resp. rezervovali si miesto v kurze a to telefonicky, osobne alebo prostredníctvom mailu. Dĺžka štandardného kurzu veľkou mierou závisí od Vašej časovej flexibility.

Výcvik pozostáva z dvoch základných častí: teoretickej a praktickej a je ukončený záverečnou skúškou.

Osnova teoretickej časti obsahuje pravidlá cestnej premávky, konštrukciu a údržbu vozidla, teóriu vedenia vozidla, zásady bezpečnej jazdy, záverečné opakovanie a preskúšanie z testov. Prednášky z teoretickej časti sú organizované 2x do týždňa, v závislosti od otvorenia kurzu. Pravidelne pondelky a stredy, alebo utorky a štvrtky od 17:15.

Praktická časť obsahuje výcvik na auto trenažéri a cvičné jazdy s vozidlom. Auto trenažér absolvujete pred začatím cvičných jázd a pomôže Vám získať zručnosti pri ovládaní auta bez zbytočného stresu.

Cvičné jazdy začínajú v miernej intenzite cestnej premávky až po najnáročnejšie ovládanie vozidla v sťažených podmienkach hustoty mestskej dopravy. Súčasťou je aj výcvik na cvičisku, kde sa naučíte parkovať kolmo a pozdĺžne, prejsť „slalom" a zacúvať vozidlo do obmedzeného priestoru. To je aj súčasť záverečnej skúšky. Rozjazd do kopca s pomocou ručnej brzdy ako aj bez nej považujeme za samozrejmosť pri vedení vozidla.

Novinka
Od 16.03.2015 je pre Vás pripravená aj možnosť absolvovať výcvik na vozidle s automatickou prevodovkou. Obsah výcviku zostáva rovnaký ako na vozidle s manuálnou prevodovkou. Po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky Vám bude vydané vodičské oprávnenie s obmedzením na jazdu len na vozidle s automatickou prevodovkou. Ak sa časom rozhodnete jazdiť na vozidle s manuálnou prevodovkou, nie je to problém. Stačí Vám vykonať skúšku len z jazdy na vozidle s manuálnou prevodovkou.